Turcos Kozmetik A.Ş Laboratuvar ve Formulasyon Hizmeti

AR-GE Laboratuvarlarımız kozmetik, dermokozmetik ve takviye edici gıda alanında faaliyet gösteren, bir AR-GE laboratuvarıdır.

Bünyemizde bünyesinde kimyager, botanik uzmanı, moleküler biyolog gibi değişik meslek gruplarından uzmanlar bulunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan EGE üniversitesinde bulunan AR&GE Laboratuvarımızda dalında uzman akademisyenlerden oluşan danışman kurulumuzla birlikte hizmet verilmektedir.

Bitki Araştırma Merkezi, Kozmetik Ürün Geliştirme Laboratuvarı, Enstrümental Analiz Laboratuvarı, Ambalaj Ar-Ge Laboratuvarı ve Ürün Performans Laboratuvarları bulunmaktadır.

Cihaz ve donanım açısından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan Ar-Ge merkezinde bulunan analitik cihazlar arasında HPLC, Flash tomografi, Liyofilizatör, Rotary evolution sistemi gibi cihazlar mevcuttur.

TÜBİTAK projeleri, üniversitelerle ortak işbirlikleri ile yeni ürün geliştirme çalışmaları bu merkezde yapılmaktadır.
Turcos Kozmetik A.Ş Bünyesinde Üretim, Dolum ve Paketleme Hizmeti

İzmir ITOB organize sanayi bölgesinde bulunan üretim tesisimiz 2400 m² lik kapalı alana sahip ve avrupa GMP standartlarına göre inşaa edilmiştir.

650m² lik üretim alanında 50Lt üretim kapasitesinden 2000 Lt üretim kapasitesinde kadar üretim yapabilen çeşitli bütüklüklerde homojenizatörler bulunmaktadır. Üretim ekipmanlarının tamamı kapalı sistem, sıcak ve soğuk ürün üretimi yapabilen, 316 çelikten imal edilmiş, sağlık bakanlığı ve GMP standartlarına uygundur.

Tesisimizde 18°C ile 22°C arasında üretim yapılmakta olup 50.000m³/h'lik havalandırma sistemi bulunmaktadır. .

Ürün portföyümüz arasında, Saç bakım ürünleri, Cilt bakımı kremleri, Nemlendirici ve Vucut kremleri, Cilt temizleme ürünleri ve Renkli kozmetik ürünleri blunmaktadır.
Turcos Kozmetik A.Ş Bünyesinde verilen Bitkisel Aktif içerik ve Ektraksyon Hizmeti

Her yıl ARGE laboratuvarlarımızda 200’a yakın bitkiyi tarıyor ve aralarında aktif ve etkili olanları portföyümüze ekliyoruz.

Çeşitli saflık derecelerinde izolasyonunu yapabildiğimiz molekül, ekstre ve uçucu yağları müşterilerimizin tercihine sunarak onlar için üretmiş olduğumuz ürünlerde daha yüksek kalite standartı yakalamaktayız.

Ürünlerimizi toz ve likit extrasyonlar haline yada %99+ saflıkta moleküler düzeyde sizlere sunabilmekteyiz