Cilt Lekelerini Ortadan Kaldırmanın En Doğal Yolu

Yapılan bilimsel araştırmalar çerçevesinde cildin yüzeyel kısmında ya da derin tabakasında melanin birikmesi sonucu leke oluştuğu belirlenmiştir. "Cilt lekelerinin sebepleri oldukça çeşitlidir: Güneş ışığına fazla maruz kalma, gebelik gibi hormonal değişimler, doğum kontrol ve kortizon gibi ilaç tedavisi kullanımı, doğuştan veya çocukluk döneminde oluşan nedeni bilinmeyen lekeler, ailesel (genetik) nedenlerle oluşanlar gibi sebepleri bulunabilir.

Uzun süreli klinik ve bilimsel çalışmalar sonunda elde edilen biyoteknolojik bitkisel aktifler ile zenginleştirilmiş leke giderici serimiz tüm cilt tiplerine uygun ve optimum tolerans ve koruma sağlamaktadır.

Portakal kabuğundan elde edilen ve tamamen doğal, etkili bir leke gidericidir. Cildi tahriş etmez. Toksik değildir.Leke kremlerinde kullanılan aktif maddelere göre 4 kat daha etkendir.LEKE SERİSİ’nin bütün ürünlerinin ana etken maddesi NOBİLETİN dir.

Leke giderici cilt bakım setimiz Gündüz kremi (SPF15), Gece kremi, Serum ve El kreminden oluşmaktadır.


Dİğer Leke Gideri Aktifler

Arbutin

ARBUTİN: dut, kızılcık, ayı üzümü ve yaban mersini özlerinden ve yapraklarından 1 tondan 2 kilo exstrakt olarak ve biolojik kozmetik hammadesine dönüştürülerek elde edilir

Bitkilsel alfa arbutin cilt hücrelerinizin kalbinde " yeni bir hayat " anlamında rol oynayan güçlü ve özel bileşimdir.Leke giderici olarak da tanımlanan bitkisel alfa arbutin, biolojik teknoloji ile kozmetikte ciltte renk açma özelliği,melanin üretimini azalmada cilt pigment yapısını düüznelemede,cilt lekeleri,güneş lekeleri için çok etkin bir maddedir

LINOLEIK ASIT, LINOLENIK ASIT,ALFA ARBUTİN : Güçlü nemlendirme ve leke tedavisinde C vitamini ile birleştiklerinde Cildinizde sinerejik etki yaratması sağlanmış ve kırışıklıklarınızda,cilt lekelenmelerinde,güneş lekelerinde önleyici özelliğe lekelerin tedavisinde sonuç alma dahada hızlandırılmıştır.
Meyan Kökü

Özellikle cilt bakımında özel bir kullanım alanı olan Meyan kökü cilt lekelerinin tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Zararlı güneş ışıklarının ve ciltte oluşan yara izlerinin giderilmesinde etkili olan meyan kökü aynı zamanda birçok hastalık tedavisinde de kullanılmaktadır.

Cilt lekelerinde ve tedavisinde de oldukça yaygın olarak kullanılan bitkinin cilde faydaları;Çatlak oluşumunu engeller ve düzeltir,Cildin beyazlamasını sağlar, Yaşlılık görünümünü azaltır, Cildi temizler ve iyileştirir gibi Cilt bakımı için kullanabileceğiniz birçok faydası bulunmaktadır.

Sürekli kullanımında ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden en faz 6 hafta kullanılmalıdır. Dolayısı ile Etkili bir leke giderici aktifi olmasına rağmen uzun süreli kullanımlarda cilde zarar verdiği için kullanımı fazla tercih edilmemektedir.